Serce
Piernikowe
Branding, Packaging

Serce od Serca

Walentynki to peak sprzedażowy, który jest szczególnie ważny w branży FMCG i z każdym rokiem jest też coraz większym wyzwaniem. Dla naszego Klienta – Fabryki Cukierniczej Kopernik – zaprojektowaliśmy eleganckie i wyróżniające się opakowanie dla wyjątkowego produktu: jednego, dużego Serca Piernikowego w czekoladzie deserowej.

Duże, pojedynczo pakowane Serce Piernikowe to produkt, który oprócz Walentynek może być wykorzystany jako prezent na inne okazje jak np. Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Kobiet czy Dzień Matki. Dlatego chcieliśmy, by opakowanie miało charakter prezentowy, ozdobny, a za razem przekazywało najważniejsze emocje, jakie towarzyszą tym uroczystościom, czyli szczęście i miłość!

W projekcie postawiliśmy na retro-nowoczesne elementy graficzne oraz duże i impaktowe zdjęcie produktu. Tak aby Klient nie miał wątpliwości co znajduje się w środku. Proste i delikatne fonty,  połączyliśmy z kształtami w formie w patternu. Zachowaliśmy tradycyjną kolorystykę kojarzącą się z miłością – czerwienie z subtelnymi elementami w kolorze białym i złotym, które nadają całości szlachetności i lekkości. Projekt opakowania jest możliwie prosty i czysty – bez nadmiernych ozdobników i elementów, które przytłaczają sam produkt.

Na etapie DTP projekt został uzupełniony o uszlachetnienia takie jak punktowy lakier, dodatkowe kolory metaliczne i tłoczenia. Te delikatne elementy dopełniają cały projekt zarówno w sferze wizualnej jak i dotykowej. Dodają mu elegancji, stylu i prezentowej formy, która powoduje, że produkt sam w sobie może stanowić doskonały upominek dla ukochanej osoby.

Realizacją zdjęcia na opakowanie zajął się nasz dział

Food Content

popup image
popup image

popup image

Kolejny projekt
Bagatelka
Brand Design, Brand Relation, Packaging