Mella
Packaging

Projekt pełen orzeźwiających zmian

Mella to kultowe galaretki o smaku owocowym w delikatnej czekoladzie, które od lat są produkowane przez firmę Goplana. Znana polska marka słodyczy postanowiła odpowiedzieć na zmieniające się trendy w zakresie ekologicznego pakowania produktów i zmniejszyć rozmiar opakowania Melli. Naszym zadaniem było odświeżenie brandu galaretek oraz zaprojektowanie nowych opakowań.

Pierwszym krokiem była praca nad brandem Melli. Zależało nam na tym, żeby zachować tradycyjny i rozpoznawalny charakter brandu, a jednocześnie go unowocześnić. W tym celu pozostawiliśmy dawny font i zrezygnowaliśmy z granatowej apli na rzecz wyraźnego konturu wokół nazwy, który odświeżył brand Melli.

Następnie zaprojektowaliśmy nowe opakowania dla galaretek. Kluczowym elementem był wybór soczystej kolorystyki, która oddaje orzeźwiający, owocowy smak produktu. Zastosowaliśmy również gradient, dzięki czemu uzyskaliśmy wyrazisty kontrast z magentowym kolorem marki Goplana. Całą kompozycję uzupełniły apetyczne zdjęcia galaretek oraz składników muśniętych czekoladą. Dodaliśmy również dopiski, które podkreślają benefity nowej wersji kultowej Melli.

Realizacją zdjęcia na opakowanie zajął się nasz dział

Food Content

popup image
popup image

popup image

popup image

popup image

popup image

Kolejny projekt
Serce Piernikowe
Branding, Packaging