Taka sama ale inna

Naszym zadaniem był rebranding Bagatelki® - kultowego produktu Fabryki Cukierniczej Kopernik. Musieliśmy odświeżyć wizerunek brandu tak, aby nie stracić starych klientów i pozyskać nowych.


Pierwszym etapem była zmiana samego brandu. Musiał nawiązywać charakterem do starego, choć w unowocześnionej formie. Zaprojektowaliśmy go w podobnym stylu, w nieco delikatniejszej formie z ozdobnymi, widocznymi szeryfami.

Kolejnym etapem było przeprojektowanie dotychczasowego opakowania bez zmiany jego podstawowych elementów. Wprowadziliśmy zmiany, które poprawiają czytelność oraz komunikują mocno smaki i skład produktu. By je zaakcentować, wykorzystaliśmy silne, impaktowe kolory, a także zachowaliśmy przezroczystą folię uwidoczniającą sam produkt.

Następnie zaprojektowaliśmy opakowanie convenience – małe paczuszki, w których mieszczą się 3 ciasteczka. Z kolei 5 takich porcji umieszczono w jednym zbiorczym opakowaniu w myśl założenia – porcja na każdy dzień tygodnia.

Opakowania 5x3 utrzymuje look and feel produktu i pokazuje wszystkie jego wyróżniki. Odeszliśmy od klasycznego pokazania demo ciasteczek w centralnej części opakowania – dzięki temu opakowanie wyróżnia się spośród konkurencyjnych ciasteczek.

Opracowanie komunikatu i zaprojektowanie KV wprowadziło na rynek nowy design starego opakowania i wypromowało nową wersję produktu. Wykorzystaliśmy czytelne i jasne komunikaty w połączeniu z prostymi rozwiązaniami graficznymi. Powstały dwa KV: pokazujący Bagatelkę® w nowym wydaniu i prezentujący nowe zbiorcze opakowanie 5x3.

Dodatkowe materiały to plakaty reklamowe, reklamy prasowe, teatralizacje i materiały POS. Szczególnie mocno wyróżnia je kolorystyka, która zdecydowanie przyciąga uwagę i nie pozwala przejść obojętnie.

BAGATELKA_projekt_opakowania_branding_packaging_08
BAGATELKA_projekt_opakowania_branding_packaging_09
BAGATELKA_projekt_opakowania_branding_packaging_10

Kontakt

Lookin'Good
Rybaki 34
87-100 Toruń, Poland

Cezary Kubiak

New Business
Phone:
 +48 502 634 072
Email: cezary@lookingood.pl

© Lookin'Good 2024

All rights reserved©